14-15 січня
Красна Маланка
Маршрут: (Чернівці - Красноїльськ - Чернівці)Маланка - старовинне язичницьке свято, пов'язане з приходом Нового року, зараз святкується в ніч з 13 на 14 січня. В цей день, за повірями, зникає барєр між світом живих і світом мертвих. Тому, вважається, що померлі в цей день провідують своїх родичів.
Святкування різняться, залежно від регіонів. За Буковині це свято збереглось у вигляді яскравого карнавалу - ПЕРЕБЕРІЇ.
Найпомітніші персонажі Маланки на Буковині- це ведмеді Урса. Селище міського типу Красноїльськ складається з п'яти районів - Кутів. У кожного кута свої ведмеді. Одні схожі на копиці сіна, інші на волохатих метеликів, треті - на пряникові аероплани, хтось одягнувся в костюм ведмедя з маскою-головою і довгими залізними кігтями. Солом'яний костюм важить від 25 до 50 кілограм. Тому недивно, що тягати на собі такі обладунки всю ніч безперервно стане тільки молодий і міцний чоловік.

Ведмедів водять цигани. Десь вони виглядають, як класичні конюхи-роми, або воїни, з натертою чорною фарбою шкірою, в кожусі, одягненим на голі груди, з булавами в руках. Обов'язок цигана піклуватися про свого ведмедя. Прикурювати йому сигарети, поїти водою і самогоном, давати перекусити, допомагати піднятися.

Разом з ними танцюють Мошняги - Діди і Баби, Калуцей - виряджені кінні вершники, Реджі - королі і королеви, жиди - високі фігури, одягнені в багатошаровий рваний одяг, з високими шапками, відлякуючими масками або в гримі.
Таке яскраве святкування саме на Буковині, зокрема в румунських селах, повязують з древнім культом Діоніса, божество, що греки перейняли у дакійців – предків сучасних румун.


Головне дійство починається в ніч з 13 на 14 січня, і триває весь наступний день.
З Києва виїжджаємо 13 січня, 117 Л Київ-Пасажирський Чернівці, виїзд з Києва о 20.04, прибуття о 7.10

14 січня Поселяємось в готель, їдемо в Красноїльськ. У нас буде вдосталь часу подивитись на святкування Маланки в різних "кутах" села, і побачити їх спільний виступ в центрі.
повертаємось в Чернівці, ночівля в готелі
15 січня Гуляємо по Чернівцях

О 19:55 сідаємо на потяг і в 08:06 ранку ми у КиєвіВартість туру: 1720 гривень

У вартість туру входить:
• квитки на потяг Київ - Чернівці- Київ
• трансфер Чернівці - Красноїльськ - Чернівці
•проживання в готелі
• страховка на весь час подорожі


У вартість туру не входять:
• харчування. в Чернівцях поїсти в кафе коштує 30-60 гривеньЗ питаннями, уточненням та бажанням приєднатись до поїздки звертайтесь:
  • 067-789-98-22
  • 093-745-00-98
  • 093-767-00-71